OWOCOWE ŻELE POD PRYSZNIC – POBUDZAJĄ ZMYSŁY, PIELĘGNUJĄ CIAŁO

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
OWOCOWE ŻELE POD PRYSZNIC – POBUDZAJĄ ZMYSŁY, PIELĘGNUJĄ CIAŁO

Bardzo często gdy kupujemy żel pod prysznic, nie zwracamy zbytnio uwagi na jego skład. Tymczasem jest to kosmetyk, którego używamy każdego dnia. Dlatego bardzo ważne powinno być dla nas to, czy jest on bezpieczny dla skóry. Obecnie jest na rynku wiele kosmetyków, które mają spore ilości chemii w swoim składzie. Oczywiście bardzo dobrze domywają one ciało i przede wszystkim rewelacyjnie się pienią. Należy jednak zwrócić uwagę także na to, że takie żele wysuszają naszą skórę. Dlatego pomimo tego, że teoretycznie powinna ona wyglądać lepiej, jest odwrotnie. Tymczasem żel powinien nawilżać naskórek i powodować, że będziemy ładnie pachnieć.

Czy zapach żelu ma znaczenie?

Oczywiście jeśli mowa o zapachu, na niego również warto zwrócić uwagę. Oczywiście mamy pewne zapachy, które szczególnie lubimy. Kupujemy chociażby inne kosmetyki o tym samym zapachu. Bardzo popularne są te o aromacie czekolady czy też wanilii. Jednak w okresie letnim, najbardziej sprawdzają się kosmetyki owocowe. Bez wątpienia to one pobudzają nas i orzeźwiają, gdy dzień jest wyjątkowo upalny. Poza tym jak być może mieliśmy już okazję zauważyć, kosmetyki owocowe mają bardzo trwałe i intensywne zapachy. Latem natomiast nie chcemy psikać się zbyt dużą ilością perfum, które na dłuższą metę mogą być bardzo duszące. Taki delikatny zapach owoców, może być zatem idealnym substytutem perfum latem. Jeśli zakupimy sobie zestaw, czyli żel plus balsam o tym samym zapachu, wówczas będzie on jeszcze bardziej trwały. Nasze ciało natomiast będzie pięknie pachniało nawet kilka godzin po kąpieli.

Żele o działaniu nawilżającym

Sam zapach żelu jednak to nie wszystko. Jak zostało to już wcześniej wspomniane, najlepiej jest stosować żele naturalne. Mają one bowiem bardzo dobre składy, które są bezpieczne dla naszej skóry. Musimy jednak pamiętać o tym, by zawsze dokładnie sprawdzać skład. Dziś praktycznie cały czas mamy przy sobie telefony z dostępem do internetu, więc możemy sprawdzić każdy pojedynczy składnik.

Oczywiście by żel był naprawdę skuteczny, musi mieć działanie nawilżające. Jego zapach to jedno, jednak działanie to coś zupełnie innego. Oczywiście czasem same owoce mają jakieś działanie nawilżające. Dlatego jeśli żel zawiera jakiś składnik z owocu, takie właściwości od razu w tym żelu są. Warto jednak sprawdzać także, czy w żelach są olejki. To one tak naprawdę najbardziej nawilżają nasze ciało i to przede wszystkim na długo. Nie ma zatem obawy, że po kilku godzinach nasza skóra będzie nas swędziała, ponieważ będzie sucha.

Jeśli jednak boimy się tłustych olejków w żelach, można szukać w nich innych składników nawilżających. Żele naturalne mają również to do siebie, że bardzo często mało się pienią. Oczywiście jeśli w danym żelu nie ma specjalnych składników chemicznych, taki efekt jest jak najbardziej normalny. Oczywiście uczucie piany na ciele, jest bardzo przyjemne. Jeszcze lepiej jest jednak czuć na skórze zapach świeżego owocu. Poza tym skóra wypielęgnowana takim kosmetykiem, jest w o wiele lepszej kondycji.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*