Czy jeansy można produkować w ekologiczny sposób? Owszem, a wie o tym doskonale Lee

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Czy jeansy można produkować w ekologiczny sposób? Owszem, a wie o tym doskonale Lee

Indigood to nowatorska metoda farbowania denimu za pomocą piany. Pozwala ona ograniczyć negatywny wpływ produkcji jeansów na środowisko naturalne. Wielkie marki, takie jak Lee, pochyliły się nad tym problemem i wytwarzają swoje kolekcje w bardziej ekologiczny sposób.

Nie od dziś wiadomo, że produkcja jeansów wywiera negatywny wpływ na środowisko naturalne. Głównym problemem była do tej pory ogromna ilość wody, jaką wykorzystywano do farbowania denimu – wody, której z każdym rokiem brakuje coraz bardziej. Zaczęto więc poszukiwać alternatywnej metody dla klasycznego barwienia. Rozwiązaniem problemu okazało się Indigood. Innowacyjna produkcja, która pozwala zaoszczędzić nie tylko wodę, ale i energię! Zużycie tej ostatniej udało się ograniczyć aż o 60%!

Co to jest Indigood i na czym polega jego fenomen? To nowoczesny proces produkcji, który zamiast wody wykorzystuje pianę. Dzięki temu można ograniczyć zużycie wody niemal do zera. To prawdziwa rewolucja dla branży, w której do tej pory zużywało się ogromne ilości wody. Pionierska technologia została wprowadzona przez Lee Jeans oraz Wrangler, co pokazuje jak ważne dla obu międzynarodowych marek są kwestie związane z ochroną środowiska.

Przeczytaj też: 6 trendów modowych na sezon wiosna–lato 2021

Zdjęcie główne: materiały prasowe

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*