Zrób ekologiczną rewolucję w swojej kosmetyczce i postaw na wielorazowe akcesoria higieniczne

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Zrób ekologiczną rewolucję w swojej kosmetyczce i postaw na wielorazowe akcesoria higieniczne

Los planety leży w naszych rękach, dlatego musimy już podejmować kroki, które pozwolą na zmniejszenie ilości śmieci. Przygodę z zero waste możesz rozpocząć od zawartości Twojej kosmetyczki. Jest w niej mnóstwo rzeczy, które wyrzucasz po jednorazowym użyciu, co nie jest zbyt ekologiczne i przyjazne środowisku. Okazuje się, że istnieje prosty sposób, aby ten stan rzeczy jakoś naprawić. Rozwiązaniem tego problemu będą wielorazowe akcesoria higieniczne, które coraz częściej można nabyć w przydomowej drogerii. Ich ogromną zaletą jest fakt, że służą do wielorazowego użytku, dzięki temu nasza pielęgnacja praz higiena generuje o wiele mniej odpadów niż dotychczas. Sprawdź, jakie są ekologiczne zamienniki tradycyjnych środków.

Coraz więcej osób szuka ekologicznych rozwiązań, które mogą zastosować w swoim domu. Większość zmian nie wymaga dużego poświecenia, bo na rynku dostępnych jest mnóstwo akcesoriów, które są zgodne z ideą zero waste. Wielorazowe środki higieniczne to rewelacyjna alternatywa dla akcesoriów, które używałyśmy do tej pory jednorazowo. Ponadto, większość dziewczyn podkreśla, że korzystanie z ekologicznych rozwiązań jest również bardziej opłacalne. Mimo, że wyjściowa cena ekologicznych środków jest nieco wyższa to i tak korzystamy z nich dłużej, przez co kupujemy je rzadziej. Przygotowaliśmy kilka podpowiedzi, które rzeczy z Twojej kosmetyczki możesz wymienić na te zgodne z zasadami zero lub less waste. Zainspiruj się do zmian i wspólnej troski o dobro planety!

Wielorazowe akcesoria kosmetyczne

  • WACIKI KOSMETYCZNE

Genialnym rozwiązaniem w branży beauty są wielorazowe płatki kosmetyczne, które mogą służyć do demakijażu, ścierania resztek maseczki, czy aplikowania maści. Jeden wacik może posłużyć nam nawet na 3 miesiące. Przed pierwszym użyciem wystarczy uprać go w rękach z dodatkiem delikatnego mydła i powtarzać tę czynność po każdy użyciu.

  • PATYCZKI DO USZU

Kolejnym innowacyjnym pomysłem są wielorazowe patyczki do uszu. Jednorazowe czyszczenie ucha, a następnie wyrzucanie plastikowego patyczka generowało mnóstwo odpadków, które często nie trafiają do oceanów. Wielorazowe patyczki mogą zastąpić nawet 1000 tych których używałaś dotychczas. Ponadto są wykonane z biodegradowalnego materiału.

  • MASZYNKA DO GOLENIA

Kolejnym przedmiotem, który wyrzucamy po dosłownie kilku razach użycia są maszynki do golenia. Co zrobić, żeby móc depilować się bez zamartwiania się o stan środowiska? Dobrym pomysłem będzie zakup ekologicznej, wielorazowej maszynki z wymiennymi ostrzami. Jest to zakup, który posłuży nam na wiele, wiele lat.

  • CHUSTECZKI HIGIENICZNE

Pora na powrót do przeszłości i korzystanie z wielorazowych chusteczek, które niektórzy z nas pamiętają z dzieciństwa. Można wykonać je samodzielnie wycinając kwadraty z miękkiej dla nosa tkaniny. Po skorzystaniu z chusteczki wystarczy wyprać ją w pralce.

Przeczytaj też: SPRAWDZONY I NATURALNY PŁYN DO MYCIA NACZYŃ. SPRAWDŹ, RECEPTĘ NA BYCIE BARDZIEJ ZERO WASTE

Zdjęcie główne: Karolina Grabowska/ pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*